Azerbaycan Milletvekillerinden Kardeşlik Köprüsü

Azerbaycan Parlamentosundan destek için Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in talimatları ile Erzurum’a gelerek bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan, Yeni Azerbaycan Partisi Milletvekilleri Prof. Dr. Kamile Aliyeva, Prof. Dr. Elşad Mirbeşir, Anar Mammadov ve Tahir Mirkişili AK Parti Erzurum İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu ile düzenledikleri basın toplantısında ziyaretlerine ilişkin açıklamalarda bulundular.
Azerbaycan heyetinin Erzurum ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu, Azerbaycan’dan gelen misafirlerin Türkiye’de 7 bölge ve 7 şehirde yapacakları çalışmalar ve incelemelerde bulunacaklarını söyledi.
Her iki ülke liderlerinin de dünyaya örnek olan diyalogları ile birlikte büyük çalışmalar ve projelerin gerçekleşmekte olduğunu hatırlatan Küçükoğlu, “Kardeş ülke Azerbaycan’dan Erzurum’a teşrif eden milletvekillerimiz ve medya mensubu arkadaşlarımızın Erzurum’a ülkemize dair güzel hissiyatları bizleri de mutlu etti. Erzurum’a ilk defa gelen misafirlerimizin desteklerini ve kardeşlik köprüsü yaklaşımları takdire değerdir” diye konuştu.

Erzurum Bakü Direkt Uçak Seferleri Müjdesi
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Azerbaycan parlamentosu Milletvekili, Ekonomi Politikaları Komitesi Başkanı Tahir Mirkişili, gazetecilerin “Sokar firmasının firmasının Erzurum’a bir yatırımı söz konusu olabilir mi?” sorusuna karşılık, yatırım düşünülmemesine rağmen dolaylı olarak enerji koridoru üzerinde bulunan Erzurum’un istifade ettiğini dile getirdi.
Zengevur koridorunun açılması sonrasında ekonomi alanında Erzurum şehrinin ihya olacağına vurgu yapan Mirkişili, yakın zamanda Bakü, Erzurum arasında direkt uçak seferlerinin olacağının müjdesini verdi.
Azerbaycan ve Türkiye’nin birbirlerine olan dostluk ve kardeşlik anlamındaki yakınlığının dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığını anlatan Mirkişili, “Devlet Başkanlarımızın birbirlerine olan müsbet diyalogları sayesinde ekonomiden, eğitime, askeri birlikteliklerine varıncaya kadar birçok alanda yakınlaşmalar ve anlaşmalarımız oluyor. Her gün bir önceki günden daha yakınız. Bu yüzden karşılıklı yatırımlar ile güçlü birliklerimiz artacaktır” dedi.
Yeni Azerbaycan Partisi Milletvekilleri Prof. Dr. Kamile Aliyeva, Prof. Dr. Elşad Mirbeşir, Anar Mammadov ise Türkiye’nin bilhassa Karabağ’ın bağımsızlığında büyük rolü olduğunu hatırlatarak, “Güçlü Türkiye Güçlü Azerbaycan demektir” sözleri ile Türkiye’nin dünyaya etki eden 5 ülkeden biri olduğunu söylediler. ihaRelated: junior basketball clubs in nottingham, the markets belfast ira, two rare gold players pack probability fifa 22, streator il shooting today, the balcony at gourmet glatt, why am i suddenly remembering my childhood, daniel o’donnell mother funeral, how much did a vacuum cost in 1920, giant pink bunny google maps location, synology convert heic to jpg, age difference between imam hassan and imam hussain, covid vaccine and fibromyalgia flare, tim tracker real name, usc football recruiting rumors, copper hills bantam basketball,

Related post

Esnaftan düşük faizli kredi çağrısı

Esnaftan düşük faizli kredi çağrısı

Erzurum Matbaacılar, Kırtasiyeciler, Tabelacılar ve Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, ekonomik sıkıntıda olan esnaf ve sanatkâra yönelik Halkbank tarafından verilen…
Erzurum’da uyuşturucu operasyonu

Erzurum’da uyuşturucu operasyonu

Erzurum polisi tarafından uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda 350,76 gram metamfetamin ele geçirildi. Erzurum Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce…
Short Track Milli Takımı enerji depoluyor

Short Track Milli Takımı enerji depoluyor

09-23 Haziran 2023 tarihleri arasında Kocaeli ilinde düzenlenen Short Track Olimpik Aday Kadro Sporcuları, TOHM Sporcuları ve son düzenlenen Türkiye Şampiyonasında…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.